Informacja dotycząca przyznanych stypendiów na rok akademicki 2020/2021

Informujemy, że stypendia dla osób niepełnosprawnych zostały wypłacone w dniu 20 listopada, stypendia rektora zostały wypłacone w dniu 24 listopada, a stypendia socjalne w dniu 30 listopada 2020 r. Stypendia zostały wypłacone z wyrównaniem za październik. Informacja o przyznanych stypendiach dostępna jest po zalogowaniu się na swoje indywidualne konto w Wirtualnej Uczelni. Oficjalnie zakładka „Stypendia” w Wirtualnej Uczelni została dla Państwa udostępniona w dniu 30 listopada 2020 r. od godziny 15:00.

Ranking do stypendium Rektora w roku akademickim 2020/2021 można sprawdzić – TUTAJ

Powyższy ranking jest w pliku pdf. Należy go otworzyć, następnie „kliknąć” CTRL+F -> Znajdź -> wpisać swój numer albumu.

Stypendia przyznane są na okres 9 miesięcy, od października 2020 r. do czerwca 2021 r. W roku akademickim 2020/2021 obowiązują następujące stawki stypendiów. Kwota stypendium rektora stopnia I wynosi 1200 zł, stopnia II wynosi 800 zł, stopnia III wynosi 400 zł. Miesięczna wysokość stypendium dla osób niepełnosprawnych I stopnia wynosi 1200 zł, II stopnia: 800 zł i III stopnia: 400 zł.

W porównaniu z zeszłym rokiem akademickim, stawki stypendiów znacznie wzrosły. Kwota stypendium rektora I stopnia wzrosła o 150 zł, stypendium rektora II stopnia wzrosła o 100 zł, a stypendium rektora III stopnia wzrosła o 50 zł. Podobnie wzrosły kwoty stypendiów dla osób niepełnosprawnych, tj. odpowiednio o 150 zł, 100 zł i 50 zł. Podstawa naliczania stypendium socjalnego (tzw. próg) została utrzymana na tym samym poziomie, gdyż i tak jest najwyższa, jaka tylko może być na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów i wynosi 1051 zł. W porównaniu z zeszłym rokiem o 100 zł wzrosło minimalne stypendium socjalne – wynosi 450 zł oraz wzrosło również o 100 zł maksymalne stypendium socjalne – wynosi 750 zł. Utrzymano kwotę zwiększenia z tytułu zamieszkania (wynosi ono podobnie, jak rok temu – 250 zł). Utrzymano również stawki dodatkowych rodzajów zwiększeń stypendium socjalnego: z tytułu sieroctwa (350 zł), z tytułu klęski żywiołowej (300 zł), z tytułu długotrwałej lub ciężkiej choroby (300 zł), z tytułu niepełnosprawności rodzica lub rodzeństwa (300 zł). W sytuacji, w której student kwalifikuje się do uzyskania zwiększenia stypendium socjalnego z więcej niż jednego tytułu, to otrzymuje kwotę zwiększenia odpowiednią dla tytułu, dla którego przewidziana jest najwyższa możliwa kwota zwiększenia. Kwot zwiększeń nie sumuje się. Obowiązujące stawki stypendiów można sprawdzić TUTAJ.

Stypendia w kolejnych miesiącach będą wypłacane do 20 dnia każdego miesiąca. Do 19 lutego 2021 r. każdy student, który składał wniosek o stypendium, otrzyma indywidualną decyzję administracyjną na piśmie. Decyzje będą wysyłane pocztą tradycyjną.

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora, w kontaktach z Uczelnią należy posługiwać się wyłącznie adresem e-mail założonym przez Uczelnię, czyli: imię.nazwisko@student.up.krakow.pl  Informujemy, że w sprawach stypendialnych, ze względu na poufność danych, nie będziemy odpowiadali na maile wysłane z adresów innych, niż uczelniane.

Prosimy, aby w treści przesyłanych maili pisali Państwo, co przesyłają (jednym, dwoma zdaniami) i obowiązkowo podpisywali się imieniem i nazwiskiem oraz wpisywali: rok i kierunek studiów, stopień studiów, formę studiów (stacjonarne, niestacjonarne) oraz swój numer albumu.